Nabożeństwa

Święta Liturgia
 
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Sklepik cerkiewny церковная лавка, orthodox shop, церковный магазин, иконы w parafii św. Jana Klimaka na Woli - tel. 500 416 267

01.08.2020

Drodzy Bracia i Siostry!

Dzięki Waszej ofiarności udało nam się sfinansować wykonane dotychczas prace remontowe.

Ratowanie naszej zabytkowej cerkwi niesie ze sobą ogrom wydatków. Z głębi serca jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nas swymi modlitwami i ofiarami. Harmonogram niezbędnych prac przy cerkwi, które należy wykonać do końca tego roku, niesie za sobą jescze wiele nakładów finansowych.

W związku z powyższym całkowity dochód ze sprzedaży wzbogaconego asortymentu naszego sklepiku cerkiewnego zostanie w całości przekazany na rzecz remontu świątyni.

Sklepik cerkiewny (ul. Wolska 138/140) otwarty będzie w dni powszednie - 10.00-18.00, natomiast w sobotę, niedziele i święta bezpośrednio przed i po nabożeństwach.

Istnieje możliwość wysyłki oraz umówienia wizyty w sklepiku w innych godzinach pod numerem telefonu: 500 416 267.

Prośba o wsparcie remontu cerkwi

Kupując w naszym sklepiku cerkiewnym wspierasz nie tylko remont wolskiej cerkwi, ale także i nasze prawosławne monastery w Polsce.
60 % wyposażenia wolskiego sklepiku zostało zakupione w przyklasztornych sklepikach.
 

ZAMÓWIENIA NA IKONY PISANE

Ikona jest oknem, przez które widzimy wieczność, jest miejscem spotkania człowieka z Bogiem podczas modlitwy, dlatego w tradycji prawosławnej święte obrazy zajęły nieusuwalne miejsce w kulcie. Ikony maluje się na ścianach świątyń (jako freski), umieszcza na szkle (jako witraże), malowane na deskach umiejscawia się w domach, by służyły domownikom w codziennej modlitwie. Ikona, poza walorami duchowymi, posiada także wartość artystyczną. Jest wykonywana metodą tradycyjną, według dawnych technik i wzorców tzw. kanonów.

Każdy, kto chce posiadać w domu namalowaną w tradycyjny sposób ikonę, a tym samym wzbogacić swój dom o aspekt artystyczno-duchowy, może zamówić w naszej parafii ikonę malowaną na desce lub na kamieniu (marmurze). Ikonę można zamówić dla siebie, ale może być ona także doskonałym prezentem z okazji ślubu, chrztu, pierwszej Komunii, ważnej rocznicy, urodzin czy po prostu jako prezent dla szczególnie bliskiej osoby.

Ikony pisane są przez doświadczonych ikonografów prawosławnych. Wszyscy zainteresowani pisanymi ikonami proszeni są o kontakt z diakonem Łukaszem Leonkiewiczem ([email protected]) lub pod numerem telefonu: 669 371 429.

                                              

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl