Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


V. Niedziela Wielkiego Postu. Rekolekcje parafialne

03.04.2023

Okres Wiekiego Postu powoli dobiega końca, lecz nie powinnismy ustawać w naszych staraniach oczyszczenia i przemiany duszy. W V. niedzielę Wielkiego Postu wspominamy pamięć św. Marii Egipcjanki, która zasłynęła w całym świecie chrześcijańskim wzorcowym pokajaniem i nadludzką ascezą. Jego przykład wzmacnia nasze duchowe siły i pomaga nam dobiec do mety czterdziestodniowych trudów - Wielkiego Tygodnia oraz Paschy Chrystusowej.

W naszej parafii w sobotę (1.04.2023 r.) odbyły się rekolekcje wielkopostne, podczas których ihumen Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach, o. Włodzimierz Dejneko, wygłosił do zebranych słowo pouczenia, a następnie podczas całonocnego czuwania zaproszeni duchowni (o. Włodzimierz i o. Michał Dmitruk) oraz kapłani z naszej parafii spowiadali wszystkich wiernych, potrzebujących sakramentu pokajania.

W niedzielny poranek odbyły się 3  Boskie Liturgie św. Bazylego Wielkiego: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Głównej Liturgii przewodniczył o. Włodzimierz Dejneko, który wygłosił homilię, podkreślając w niej jakie duchowe szanse daje nam Wielki Post. Wraz z o. ihumenem współsłużyli ks. prot. Piotr Kosiński oraz ks. Remigiusz Sosnowy, w asyście protod. Jerzego Dmitruka. Z pomocą w spowiadaniu przybył także ks. prot. Tomasz Stempa, prorektor Prawosławnego Seminarium Duchownego. Wszystkim duchownym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Po Liturgii w sali parafialnej odbyło się spotkanie z o. Włodzimierzem Dejneko, który w bardzo przystępny sposób podzielił się swym przemyśleniami nt. Wielkiego Postu, obrazując swe słowa przykładami z życia świętych oraz z życia naszej, polskiej Cerkwi.

xrs

zdjęcia: Tymisz Kamiński

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl