Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wizyta duchownych w naszej parafii- jubileusz XXX-lecia ukończenia PSD

12.05.2023

4 maja 2023 r. w Warszawie odbyło się spotkanie absolwentów Prawosławnego Seminarium Duchownego rocznika 1993. Okazją była okrągła, trzydziesta rocznica ukończenia nauki i opuszczenia murów naszej Alma Mater. Rankiem w kaplicy Prawosławnego Seminarium Duchownego odbyła się Boska Liturgia, którą wraz z Rektorem Seminarium, ks. mitratem Jerzym Tofilukiem, współcelebrowali przybyli absolwenci i zaproszeni wykładowcy. Po zakończonej Liturgii w imieniu absolwentów głos zabrał ks. Marek Wawreniuk, na ręce Rektora składając podziękowania za trud włożony w wychowanie i przygotowanie do kapłańskiej posługi. W znak swej wdzięczności absolwenci podarowali do kaplicy seminaryjnej zdobiony Ewangeliarz, a ks. Jerzemu złoty krzyż z ozdobami. Ks. Rektor podziękował za wspólne spotkanie i życzył wszystkim absolwentom Bożego błogosławieństwa oraz dużo radości z faktu bycia duchownym. Podkreślił szczególną rolę Seminarium w procesie duchowej  formacji oraz szczególną, duchową więź jaka za sprawą wspólnej nauki w seminarium połączyła na lata jego wychowanków. Podziękowania i serdeczne życzenia w stronę Rektora, wykładowców i współbraci popłynęły z ust pozostałych uczestników uroczystości. Liturgiczną część spotkania zakończyło pamiątkowe zdjęcie uczestników.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany w seminaryjnej świetlicy. Wspólna agapa  była okazją do niezliczonych wspomnień, niekończących się rozmów, którym towarzyszyło wzruszenie, nostalgia i radość.

Następnie absolwenci udali się na wolski cmentarz parafialny, aby wznieść tam modlitwy za naszych zmarłych profesorów, wychowawców oraz pracowników Seminarium. Przy grobie śp. Metropolity Bazylego została odsłużona panichida a następnie postawiono znicze i położono kwiaty na grobach śp. abp. Jeremiasza, ks. Mikołaja Lenczewskiego, ks. Jana Sezonowa, ks. archidiakona Włodzimierza Trusiewicza, ks. Andrzeja Andrejewa, ks. Mariana Bendzy, mgr. Mikołaja Wawryszewicza, mgr. Tamary Busłowicz, Ludmiły Małyszczyckiej, Pelagii Bortniczuk i Aleksandry Szelest i innych, odeszłych do wieczności znanych nam i bliskich osób. Była to niezwykła okazja do wspomnień i refleksji nad przemijaniem.

ks. Andrzej Misiejuk

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl