Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Niedziela Wszystkich Świętych. Święto Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej

12.06.2023

W bieżącym roku pamięć Męczenników Chełmskich i Podlaskich przypadła na Niedzielę Wszystkich Świętych. Od kilku lat w naszej parafii obchodzimy ten dzień w szczególny sposób. Jeden z Męczenników - św. Bazyli (Martysz) jest obecny w naszej świątyni w swoich świętych relikwiach.

Obchody święta w wolskiej parafii rozpoczęły się w sobotę o godzinie 17:00 nabożeństwem całonocnego czuwania. Następnie o godzinie 23:00 odsłużono akatyst przed relikwiarzem świętego męczennika kapłana Bazylego Martysza.

Pierwszą Liturgię św. o północy rozpoczął ks. Dawid Romanowicz.

Przed główną Liturgią miało miejsce małe poświęcenie wody.

Liturgii o godz. 10.00 przewodniczył ks. mitrat Adam Misijuk wspólnie z ks. prot. Piotr Kosiński, ks. prot. Pawłem Korobeinikov w asyście diakona Dawida Martyniuka. Śpiewał chór parafialny dyrygowany przez prof. Włodzimierza Wołsiuka.

Bezpośrednio po Boskiej Liturgii, z okazji święta, miała miejsce uroczysta procesja wokół świątyni, po czym zaproszono wszystkich wiernych na poczęstunek w ogrodzie przy domu parafialnym. Dało to wspaniałą możliwość do integracji parafian, do wspólnych rozmów, wymiany poglądów. W uroczystościach parafialnych wziął udział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. Część artystyczną w ogrodach parafialnych uświetnił występ recytatorski seniorów parafii oraz koncert chóru parafialnego pod batutą prof. Włodzimierza Wołosiuka. 

śk

zdjęcia: protodiakon Igor Kutovyi, Oleksandr Rudyi, Maria Wysocka, Anna Kasprzak

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl