Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Seniorzy seniorom

17.06.2023

W minioną środę 14.06.23 odbyła się wyjątkowa wycieczka z udziałem słuchaczy działającego przy naszej Parafii Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy naszej parafii odwiedzili Prawosławny Dom Opieki w Stanisławowie, aby zaprezentować jego mieszkańcom przygotowany pod kierunkiem Pani Ludmiły Miłowanow program artystyczny.

Na początku naszej wizyty zostaliśmy powitani w cerkwi pw. św. Aleksandry przez Proboszcza, ks. prot. Andrzeja Bołbota. Dzięki jego staraniom i ofiarności dobrych ludzi historyczna świątynia zachwyca złoconymi kopułami i wspaniałymi freskami zdobiącymi wnętrze cerkwi. Ks. Proboszcz przybliżył nam dzieje i współczesność parafii w Stanisławowie, po czym zaprosił gości na poczęstunek.

Po pysznym posiłku nadszedł czas na występ. Na świetlicy zebrali się wszyscy mieszkańcy Domu Opieki, wśród których zobaczyliśmy wiele bliskich naszemu sercu twarzy. Pani Ludmiła zapowiedziała występ Seniorów, który składał się z wierszy o rzeczach najważniejszych - potrzebie zrozumienia, miłości do człowieka, godności i Wierze. Widzowie nie szczędzili braw, wyrażając swoje wzruszenie i uznanie dla wykonawców. Następnie  zaprosiliśmy zarówno wykonawców jak i widzów do aktywnego udziału w śpiewaniu pieśni paraliturgicznych.

Podsumowując nasze spotkanie ks. Proboszcz wraz mieszkańcami Domu Opieki zaśpiewali Mnogaja Leta na cześć artystów.

Cały wyjazd był zrealizowany w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Wierni Tradycji Pokoleń, którego członkowie zawszy wspierają nasze inicjatywy.

 

ks. Paweł Korobeinikov

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl