Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

II Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

18.06.2023

Druga niedziela po Pięćdziesiątnicy to wspomnienie wszystkich świętych ziemi ruskiej oraz świętych, którzy żyli i trudzili się ascetycznie na Świętej Górze Atos. To miejsce, nazywane także Ogrodem Bogurodzicy, ukazuje do jakich szczytów świętości dochodzi człowiek we współpracy z Duchem Świętym. Cerkiew to nieustanna Pięćdziesiątnica, która jest szczególnie wyrazista w życiu mniszym, czego najlepszym przykładem są atoscy święci. Cerkiew to nieustanne Zstępowanie Ducha Świętego po wszystkie krańce ziemii, aż do skończenia świata.

W naszej parafii w ten uroczysty dzień (18.06.2023 r.) odsłużone zostały dwie Boskie Liturgie: o godz. 7.00 oraz 9.00. Na głównej Liturgii śpiewały dwa chóry - parafialny i młodzieżowy, co związane było z zakończeniem roku szkolnego w naszym Punkcie Katechetycznym. Po służbie ks. proboszcz, Adam Misijuk, podziękował wszystkim obecnym za wspólną modlitwę oraz zwrócił się  do dzieci i młodzieży, uczących się religii prawosławnej w naszej parafii, wyrażając wdziędzięczność za kolejny rok pełen pracy, nauki i wspólnej zabawy, co tworzy wyjątkową atmosferę w tym miejscu.

Po nabożeństwie odbył się piknik na zakończenie roku szkolnego, podczas którego rodzice i uczniowie mogli wspólnie spędzić czas w miłym towarzystwie. Wielką atrakcją dla dzieci były goszczące na podwórku alpaki.

xrs

zdjęcia: Konstanty Mizgier

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl