Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

III Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

25.06.2023

W III niedzielę po Pięćdziesiątnicy Cerkiew skupia uwagę swych wiernych na słowach Chrystusa wypowiedzianych w Kazaniu na Górze (Mt 6,22-33). Zbawiciel rozwiewa obawy słuchaczy i  mówi, aby nie martwić się jak poganie o sprawy tego świata, lecz szukać nade wszystko Królestawa Bożego i jego sprawiedliwości, a cała reszta będzie przez Boga dodana. W ten sposób chce, aby ci którzy w Niego wierzą, ustawili w swoim życiu priorytety.

Ów dzień to także wspomnienie wielkich ascetów: św. Onufrego Wielkiego oraz św. Piotra Atoskiego. Pierwszy święty jest szczególnie bliski dla prawosławnych z Polski, ponieważ patronuje monasterowi w Jabłecznej, który jako jedyny ośrodek monastyczny w naszej ojczyźnie nigdy nie zdradził ortodoksji i nie przeszedł na stronę unitów.

W naszej parafii świętowaliśmy ten dzień służąc dwie Boskie Liturgie: o godz. 7.00 oraz 9.00. Po głównej Liturgii duchowni wyszli na środek świątyni, aby pokłonić się ikonie św. Onufrego Wielkiego. Ks. prot. Piotr Kosiński pozdrowił wszystkich zebranych oraz życzył spokojnej i błogosławionej niedzieli.

 

xrs

zdjęcia: Tymisz Krzemiński

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl