Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

XXII. Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

07.11.2023

W XXII. niedzielę po Pięćdziesiątnicy Cerkiew Chrystusowa rozwija motyw zarysowany w przypowieści z poprzedniej niedzieli: "Ziarno, które padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą, a zagłuszeni przez troski, bogactwa i rozkosze życia, nie wydają owocu" (zob. Łk 8,14). Kolejna przypowieść - o bogaczu i Łazarzu - ukazuje, jak bogactwo zatwardza serce człowieka powodując, że jest okrutny i obojętny na nieszczęscia ludzi wokół niego. Bogacz trafia w ogień, ponieważ jest niemiłosierny, a nie z powodu bogactwa, zaś Łazarz trafia na łono Abrahama nie dlatego, że jest ubogi, lecz umie bohatersko znosić swój los i nie narzekać.

W ten niedzielny poranek w naszej parafii odbyły się trzy Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Po głównym nabożeństwie ks. proboszcz, Adam Misijuk, podziękował za pomoc i udział wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na renowację zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu, a także życzył spokojnej i błogosławionej niedzieli.

xrs

zdjęcia: Konstantyn Mizgier, Tymisz Krzemiński

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl