Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie ...

Mała Liza (6)

17.10.2013

Po jakimś czasie z Lizą wydarzyła się pewna historia, która spowodowała popłoch w całym domu. Już dwa miesiące mieszkała na działce daleko od miasta. Bardzo jej się tu podobało. Jakże wesoło było chodzić do lasu, zbierać poziomki lub chodzić w pole po bławatki albo z góry do wielkiej rzeki!
Czytaj dalej

Mała Liza (5)

18.09.2013

Rano, gdy Liza podeszła do swoich grządek, ze zdziwieniem zobaczyła, że ławeczka już jest naprawiona, deska przybita, a porozrzucane kwiaty ktoś zgarnął grabiami. Nagle spomiędzy krzewów wyszedł Witia. Najpierw Liza przestraszyła się, ale wyglądał niezbyt wojowniczo. Zmieszany, powiedział tylko: „To dla ciebie”, wepchnął coś Lizie do ręki i uciekł.
Czytaj dalej

Mała Liza (4)

27.06.2013

Następnego dnia Liza, wziąwszy konewkę, pobiegła do swoich kwiatów.  I co zobaczyła!... Wszystkie były zniszczone. Lewkonie, bratki, lawenda – wszystkie były wyrwane, połamane, zadeptane, zmieszane z ziemią! Piwonie  też były zniszczone – liście oberwane, nie zostało ani jednego kwiatka! Nawet mała, biała ławeczka, zrobiona dla Lizy, była złamana: oderwana deska ze sterczącymi gwoździami leżała na ziemi.
Czytaj dalej

Mała Liza (3)

07.06.2013

Pewnego dnia tata wrócił z miasta i powiedział, kiedy wszyscy siedzieli przy stole, o tym, że Lusia leży w szpitalu. Będzie miała robiony zabieg na nóżce (jedną nóżkę Lusia miała krótszą od drugiej, dlatego kulała). Liza bardzo ją lubiła, więc powiedziała: „Biedna Lusia, zaniosę jej do szpitala moje zabawki!”. Później wybrała misia oraz kaczora – zabawki, które nie za bardzo lubiła – i oddała Lusi. Wszyscy pochwalili Lizę. Bardzo lubiła, kiedy ją chwalono.
Czytaj dalej

Mała Liza (2)

04.03.2013

Na spacery Liza chodziła z ciocią Anią. Zwykle szły nad rzekę, na swoją ulubioną ławkę, obok której rósł pachnący bez. Ze swoją babcią przychodziła tam też Inka, sympatyczna dziewczynka, z którą Liza wkrótce się zaprzyjaźniła.
Czytaj dalej

Krótkie opowiastki

01.03.2013

Na afrykańskim brzegu morza, w mieście Hipponie, błogosławiony Augustyn pisał swą książkę O Trójcy Świętej.
Czytaj dalej

Mała Liza (1)

13.02.2013

W odpowiedzi na prośby rodziców, by zwrócić uwagę na młodsze pokolenie, na początek proponujemy spotkania z Małą Lizą. Przeżycia Lizy  jednych rozweselą, innych może wzruszą, a starszym przypomną jak wygląda świat widziany oczyma dziecka. Mamy nadzieję, że nie tylko najmłodsi będą z zainteresowaniem śledzić przygody Małej Lizy. Zapraszamy! redakcja
Czytaj dalej

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl