Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Święty Teofan Zatwornik

Święty Teofan Zatwornik cz. 8

18.09.2014

Strona uczuciowa – serce… Któż nie wie, jak wielkie znaczenie ma w życiu nasze serce? W sercu osiada wszystko to, co wchodzi w duszę z zewnątrz i co wypracowywane jest przez stronę mentalną i aktywną duszy; przez serce przechodzi też to wszystko, co objawia dusza na zewnątrz. Dlatego mówi się o nim, że jest ośrodkiem duszy.
Czytaj dalej

Święty Teofan Zatwornik cz. 7

18.07.2014

Strona pragnień. Działającą tu siłą jest wola, która c h c e : pragnie zdobyć, użyć lub uczynić to, co uważa za pożyteczne, lub potrzebne albo też przyjemne, i n i e c h c e – nie pragnie czegoś przeciwnego temu.
Czytaj dalej

Święty Teofan Zatwornik cz. 4

03.07.2014

Wchodziła Pani do wewnątrz; wejdźmy tam ponownie. Proszę popatrzeć, jakież tam mnóstwo i różnorodność działań i poruszeń! To jedno, to drugie; to wchodzi, tamto wychodzi; to jest przyjmowane, tamto odrzucane; coś jest czynione – i przerabiane. Dusza jest bowiem zawsze w ruchu i potrafi stać w miejscu...
Czytaj dalej

Święty Teofan Zatwornik cz. 3

20.05.2014

5 Ileż zadała Pani pytań w związku z dwoma ostatnimi listami! To wskazuje, że jest Pani sumienną, chłonną i pilną uczennicą, i wróży sukces. Tym chętniej piszę. Ale nie na wszystkie pytania odpowiem teraz, niektóre odpowiedzi pozostawiając do następnych listów. Skupię się na tym, co interesuje Panią najbardziej.
Czytaj dalej

Święty Teofan Zatwornik cz. 2

30.04.2014

Powiada Pani: „I oto co jeszcze widzę: że wszyscy się śpieszą, za czymś gonią, by coś schwycić i nikt niczego pochwycić nie nadąża. Zdarzyło mi się przejść ulicą pełną ludzi – jakiż tam rwetes i bieganina. A potem patrzę – w domach to samo, a więc zapewne i w duszach to samo. I nie mogę zrozumieć – czyż można tak żyć? – I jeszcze widzę, że tu jeden drugiego popycha, uciska i tyranizuje; nikt nie ma własnej woli i wolności...
Czytaj dalej

Święty Teofan Zatwornik cz. 1

12.12.2013

Co to jest życie duchowe? Dzisiejszemu człowiekowi trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Samo słowo „duchowość” kojarzy się nam często z ludźmi, których obok nas nie ma. To Ojcowie Cerkwi, żyjący na długo przed naszymi czasami, to święci i męczennicy, których pamięć czcimy podczas Świętej Liturgii, to mnisi, którzy wycofali się z życia świeckiego, prowadząc ascetyczny tryb życia.
Czytaj dalej

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl