Chrzest Pański
06.01.2013
Szóstego stycznia, w dzień jednego z największych prawosławnych świąt – Epifanii (Objawienia Pańskiego) – zgromadziliśmy się licznie w naszej cerkwi na Świętej Liturgii o godzinie 10, by razem wysławiać Boga w Trójcy Świętej najgodniejszej pokłonu, jak to śpiewamy w świątecznym troparionie – Trójjedyny Bóg po raz pierwszy w pełni objawił się właśnie nad wodami Jordanu w trakcie chrztu Chrystusa.



