Pierwsza niedziela po Pięćdziesiątnicy
10.06.2012
Pierwsza niedziela po Pięćdziesiątnicy W pierwszą niedzielę po Pięćdziesiątnicy (10 czerwca br.) Cerkiew Prawosławna wspomina Wszystkich Świętych oraz Sobór męczenników chełmskich i podlaskich.Środ. 17:00
10.06.2012
Pierwsza niedziela po Pięćdziesiątnicy W pierwszą niedzielę po Pięćdziesiątnicy (10 czerwca br.) Cerkiew Prawosławna wspomina Wszystkich Świętych oraz Sobór męczenników chełmskich i podlaskich.03.06.2012
W dniu Święta Pięćdziesiątnicy, w naszej cerkwi uroczystą Świętą Liturgię celebrował, Jego Ekscelencja Jerzy, biskup siemiatycki, prawosławny ordynariusz WP, wraz z Proboszczem Parafii, ks. mitratem Mikołajem Lenczewskim, ks. mitratem Rościsławem Kozłowskim, ks. mitratem Michałem Dudiczem, ks. prot. Jarosławem Kadylakiem, ks. Piotrem Kosińskim i ks. Piotrem Rajeckim, protodiakonem Jerzym Dmitrukiem i protodiakonem Markiem Zyc-Zyckowskim.02.06.2012
Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Prosimy o zapoznanie się z wybraym miejscem i warunkami.27.05.2012
27 maja rano wierni Parafii św. Jana Klimaka wyruszyli do cerkwi na Św. Liturgię. Tego słonecznego ranka jechali oni trochę dłużej niż w każdą inną niedzielę, bowiem ich celem było Stanisławowo - mazowiecka wieś, która jako jedyna (według Wikipedii) może pochwalić się jeszcze wznoszącą się prawosławną świątynią. Co prawda, kilkadziesiąt lat temu cerkiew w Stanisławowie wymiarami przypominała dzisiejszy Sobór w Warszawie, ale Bogu dzięki i obecna, mała cerkiew pod wezwaniem św. Aleksandry spełnia swą rolę i dumnie zachowuje pamięć o dziejach prawosławia na tych terenach - tylko czterdzieści kilometrów od Stolicy.10.02.2012
Św. Mikołaj prawdopodobnie po raz ostatni tej zimy odwiedził Stolicę. Wierni Parafii Prawosławnej św. Jana Klimaka wyruszyli z dziećmi na -15 do Łazienek Królewskich, a dokładnie do wspaniałego Teatru Stanisławowskiego po zaległe prezenty.11.10.2011
W dniach 16-20 sierpnia przebywał Polsce Ekumeniczny - powszechny patriarcha konstantynopolitański Bartłomiej . Złożył on też wizytę w naszej parafii 16 sierpnia w godzinach popołudniowych. W tracie wizyty zapoznał się z historią naszej parafii , odprawił też panichidę na grobach zmarłych Metropolitów.