Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  

8.30 

10.00  

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9.00

Akatyst

ŚRODA 17.00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Modlitwa - Gdzie mam szukać schronienia

Gdzie mam szukać schronienia, jeśli nie u Ciebie, Panie mój?! Straszą nas chorobami, cierpieniem i śmiercią. Ale czyż Ty nie Ten, który pokonałeś wszelkie zło a cierpienie i śmierć w Życie przemieniłeś? Jak przed śmiercią mamy uciekać odwracając się od Ciebie, Źródła Życia? Jeśli już uciekać, to tylko ku Tobie, a nie od Ciebie. Nie jestem inna, też we mnie strachu dużo.  Sam najlepiej wiesz ile pytań we mnie bez odpowiedzi ile niewiedzy, ile ślepoty duchowej. Ale dotychczas zawsze biegłam do Ciebie i oddawałam Ci to wszystko, cały ten swój nieład, a Ty przyjmowałeś i w zamian dawałeś mi spokój, ład i bezpieczeństwo. Najgorsza mogłam być, bo wiedziałam, że Ty jesteś i czekasz, aby mi siebie dać… A teraz?! Jak długo wytrzymam, aby moje własne słabości nie zabiły mnie zanim śmierć mnie dorwie?

Mówią zaraza zabija. A ja mam tysiące innych śmierci, których bardziej się boję. Kto mnie od tego wszystkiego uchroni, jeśli nie Ty? Nikt inny nie może do tylko Ty!

Boli mnie ta rozłąka Panie, choć wmawiam sobie by cierpliwość ćwiczyć. Nadzieja i wiara, jedynym moim pokarmem.

Pozwól mi, proszę znowu do Ciebie przyjść!  Mi, niegodnej i bez Ciebie nic nie wartej. Znowu przyniosę Ci tylko słabości moje i ręce ociężałe błędami, znów ośmielę się do Ciebie wyciągać. Ale nie broń mi, proszę. Przyjmij mnie w boleściach spętaną i rany moje Miłością Swoją ulecz.

Bo Ty jesteś moim Zdrowiem, Ty moim Życiem i jedynym powietrzem, którym chcę oddychać. Chcąc od śmierci mnie uchronić zabronili mi Ciebie, Życia Źródło. Nie pozwól im Panie! Nie pozwól Siebie nam zabierać. Choć niegodni i grzeszni, to jednak Twoi chcemy być.

Poczekam. Poczekam, Boże. Rozłąkę tą byś w radość ponownego spotkania przemienił. Ja sama wyrwać im się nie mogę. Wyrwij mnie, proszę! Odbierz co do niech nie należy! Panie mój! Mój Zbawco! 

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl