Pierwszy Prawosławny Warszawski Bal Charytatywny
18.02.2015
W dniu 6-tego lutego 2015 roku, w Warszawskim Hotelu Regent Warsaw odbył się Pierwszy Prawosławny Warszawski Bal Charytatywny...Środ. 17:00
18.02.2015
W dniu 6-tego lutego 2015 roku, w Warszawskim Hotelu Regent Warsaw odbył się Pierwszy Prawosławny Warszawski Bal Charytatywny...16.02.2015
„Radujsia, Błahodatnaja Bohorodice Diewo, iz Tiebie bo wozsija Sołnce prawdy Christos Boh nasz, proswieszczajaj suszczyja wo t’mie: wiesielisia i ty, starcze prawiednyj, prijemyj wo objatija Swoboditiela dusz naszych, darujuszczaho nam woskresienije.” Tak właśnie brzmi troparion obchodzonego przez Matkę Cerkiew w dniu 15 lutego Święta Spotkania Pańskiego należącego do cyklu dwunastu głównych świąt prawosławnych (tzw. Dwunadiesiatych prazdnikov). Jest ono obchodzone w 40 dzień po Narodzeniu Pana naszego Jezusa Chrystusa, tym samych kończąc okres bożonarodzeniowy w kalendarzu liturgicznym Cerkwi Prawosławnej.14.02.2015
W dniu dzisiejszym zgodnie z tradycją Cerkwi Prawosławnej wznosiliśmy modlitwy za dusze wszystkich od wieków zmarłych w prawdziwej wierze, nadziei zmartwychwstania i życia wiecznego naszych ojców i braci...11.02.2015
W związku z przypadająca na dzień dzisiejszy kolejną rocznicą śmierci Metropolity Bazylego, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy biskup siemiatycki i prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego, odprawił panichidę nad grobem śp. Metropolity Bazylego...11.02.2015
W dniu wczorajszym młodzież z klas ponad gimnazjalnych, uczęszczająca na lekcje religii prawosławnej w Instytucie Głuchoniemych im. Ks. Jakuba Falkowskiego przy placu Trzech Krzyży w Warszawie, miała spotkanie integracyjne ...08.02.2015
Dzisiaj przypada w kalendarzu cerkiewnym druga niedziela przygotowawcza przed Wielkim Postem. W tym dniu we wszystkich cerkwiach prawosławnego świata czytana jest przypowieść o Synu Marnotrawnym (Łk 15, 11-32) lub, tłumacząc dosłowniej z języka greckiego, przypowieść o Synu Rozpustnym (του Ασώτου Υιού)...07.02.2015
Spotkanie jak zawsze rozpoczęło się Świętą Liturgią, którą celebrował ks. prot Piotr Rajecki. Po Św. Liturgii sprawowany był molebien do Przenajświętszej Bogurodzicy przed jej Kazańską Ikoną...