Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Spotkania Studentów

Przy naszej parafii odbywają się także spotkania studentów. Niedzielne spotkania odbywają się po Św. Liturgii o godz. 10.00, a prowadzi je ks. Piotr Kosiński. Podczas spotkań poruszane są różne i interesujące tematy. Organizowane są różne spotkania integracyjne np. ogniska, zapusty oraz wyjazdy w różne zakątki Polski.

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski przy naszej parafii powstał Chór Studentów. Pomysłodawcą utworzenia chóru studenckiego jest ks. mitrat Mikołaj Lenczewski, proboszcz parafii. Chór tworzą prawosławni studenci z warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Obrony Narodowej.

Chór Studentów występował w ważnych i historycznych miejscach Miasta Stołecznego Warszawy a także i Polski, takich jak Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i wiele innych.

We wrześniu br. podczas Tygodnia Kultury Prawosławnej, Chór Studentów wykonał jeden z koncertów z cyklu Bortniańskiego powrót do Bartnego. Chór występował w Mirosławcu, brał udział w II przeglądzie pieśni para liturgicznej w Stargardzie Szczecińskim.

Chór oprócz utworów o tematyce religijnej w swoim repertuarze posiada piękne pieśni folkloru ludowego podlasia, łemkowszczyzny i wiele innych.

 

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl